Aurˇ blanc ( Acer campestre)

El Toll (Osona) 07/05

Aurˇ negre (Acer monspessulanus)

Serra del Tallat (L'Urgell) 05/05

Aurˇ negre (Acer monspessulanus)

Taradell (Osona) 05/04

Blada (Acer opalus)

Castellcir (VallŔs Oriental) 05/05

Tora groga (Aconitum anthora)

Vall de Campardˇs (Cerdanya) 08/05

Tora blava (Aconitum napellus)

Basses d'Oules (Val d'Aran) 07/04

Tora Pirinenca (Aconitum pyrenaicum)

Ordesa (Osca) 07/04

Adenostil (Adenostyles alliariae)

Cap de Rec (Cerdanya) 08/01

Ull de perdiu (Adonis annua)

Caldes de Malavella (La Selva) 05/08

Adonis pirinenc (Adonis pyrenaica)

Coma de Vaca (RipollŔs) 06/07

Adonis vernal (Adonis vernalis)

Olopte (Cerdanya) 05/07

Herba felera (Ajuga chamaepytis)

Ciuret (Osona) 06/11

B˙gula (Ajuga reptans)

Llaers (RipollŔs) 05/04

Peucrist (Alchemilla alpina)

Benasque (Osca) 06/11

MalvÝ hirsut (Althaea hirsuta)

Serra del MontsiÓ (MontsiÓ) 05/13

Botgeta (Alyssum macrocarpum)

Coll d'Agli (Fenolleda) 05/09

Botgeta (Alyssum spinosum)

El Port (Baix Ebre) 05/09

Corner (Amelanchier ovalis)

Aiguafreda (VallŔs Oriental) 04/04

Morrˇ (Anagallis arvensis)

Delta del Llobregat (Baix Llobregat) 05/04

Anagall de brolla (Anagallis monelli)

El Port (Baix Ebre) 05/09

Androsace cÓrnia (Androsace carnea)

Carlit (Cerdanya) 06/04

Androsace ciliada (Androsace ciliata)

Campbieil (Alts Pirineus) 06/05

Androsace pilosa (Androsace villosa)

Formigal (Osca) 06/04

Herba fetgera (Anemone hepatica)

Monts d'Olmes (Arieja) 03/03

Anemone palmada (Anemone palmata)

MontgrÝ (Alt EmpordÓ) 03/10

Anemona narcisiflora (Anemone narcissiflora)

Formigal (Osca) 06/04

Buixol (Anemone nemorosa)

Santa Fe (VallŔs Oriental) 03/02

Buixol groc (Anemone ranunculoides)

CatllarÓs (BerguedÓ) 06/04

AntilĚlis de muntanya (Anthyllis montana)

Vall de Galba (Capšir) 06/03

VulnerÓria (Anthyllis vulneraria ssp. dertosensis)

El Port (Baix Ebre) 05/11

Asarina (Antirrhinum asarina)

Alberes (Alt EmpordÓ) 05/03

Gatets (Antirrhinum barrelieri)

Miravet (Ribera d'Ebre) 04/05

Conillets (Antirrhinum majus var. majus)

Beget (RipollŔs) 05/01

Conillets (Antirrhinum majus var. striatum)

Planoles (RipollŔs) 06/05

Gatolins (Antirrhinum molle)

CatllarÓs (BerguedÓ) 06/04

Gossets de roca (Antirrhinum sempervirens ssp. pertegasii)

El Port (Baix Ebre) 05/09

Corniol pirinenc (Aquilegia pyrenaica)

Belagua (Navarra)07/01

Corniol (Aquilegia viscosa)

Serra d'Ensija (BerguedÓ) 08/06

Corniol (Aquilegia vulgaris)

Rupit (Osona) 05/01

Arboš (Arbutus unedo)

Malafogassa (Osona) 10/01

Repalassa (Arctium minus)

Santa Fe (VallŔs Oriental) 07/04

Boixerola (Arctostaphylos uva-ursi)

Lanˇs (Cerdanya) 11/03

Herba pubŔrula (Arenaria balearica)

Galatzˇ (Mallorca) 04/09

Herba de la bajoqueta (Argyrolobium zanonii)

Seva (Osona) 05/13

Aristol˛quia llarga (Aristolochia longa)

Herrera del Duque (Badajoz) 04/05

Pistol˛quia (Aristolochia pistolochia)

Taradell (Osona) 05/07

Gasˇ alpÝ (Armeria maritima ssp. alpina)

Fontalba (RipollŔs) 07/04

Gasˇ (Armeria maritima ssp. fontqueri)

El Port (Baix Ebre) 05/09

└rnica (Arnica montana)

Collada Verda (RipollŔs) 07/04

Aruncus (Aruncus dioicus)

Artiga de Lin (Val d'Aran) 07/08

└ster alpÝ (Aster alpinus)

Coll de Pal (BerguedÓ) 06/00

└ster pilˇs (Aster pilosus)

Seva (Osona) 11/03

Cabridella (Aster tripolium)

Cap de Creus (Alt EmpordÓ) 10/04

Gravit (Asteriscus spinosus)

Sant MartÝ de Centelles (Osona) 05/07

AstrÓgal austrÝac (Astragalus austriacus)

Malla (Ososna) 05/11

AstrÓncia major (Astrancia major)

Collfred (Garrotxa) 07/04

Belladona (Atropa belladonna)

La Presta (Vallespir) 06/08

Aubrieta (Aubrieta deltoidea)

Osormort (Osona) 03/03

BÓrtsia (Bartsia alpina)

Benasque (Osca) 06/11

Cresta de gall (Bellardia trixago)

Delta Llobregat (Baix Llobregat) 05/07

Margaridoia (Bellis perennis)

Coll de Jou (RipollŔs) 05/01

(Bellis ?)

Viladrau (Osona) 06/01

Clora (Blackstonia perfoliata)

Les Gavarres (Baix EmpordÓ) 06/06

Borratja (Borago officinalis)

Pont de Molins (Alt EmpordÓ) 04/04

Budleia (Buddleja davidii)

Canejan (Val d'Aran) 07/03

Matabous (Bupleurum fruticosum)

Sant MartÝ de Tous (Anoia) 08/01

Llebrenca angulosa (Bupleurum angulosum)

Ordesa (Osca) 07/04

Calta (Caltha palustris)

Les Bulloses (Cerdanya) 06/04

Corretjola gran (Calystegia sepium ssp. sepium)

Palau-saverdera (Alt EmpordÓ) 05/07

Campaneta de mar (Calystegia soldanella)

Platja de GavÓ (Baix Llobregat) 05/07

Campaneta (Campanula barbata)

Dolomites (ItÓlia) 07/11

Campaneta glomerada (Campanula glomerata)

Ordesa (Osca) 07/04

Campaneta blava (Campanula latifolia)

Vall de Ruda (Val d'Aran) 07/08

Campaneta estelada (Campanula patula)

Canejan (Val d'Aran) 07/03

Campaneta blava (Campanula persicifolia)

Castellar d'en Hug (BerguedÓ) 06/01

Rapuncle (Campanula rapunculus)

Taradell (Osona) 06/03

Campaneta alpina (Campanula scheuchzeri)

Fontalba (RipollŔs) 07/03

Campaneta gran (Campanula speciosa)

CatllarÓs (BerguedÓ) 07/04

Campaneta de bosc (Campanula trachelium)

Tagamanent (VallŔs Oriental) 07/04

Taperera (Capparis spinosa ssp. rupestris)

Es Mercadal (Menorca) 07/12

Canuguera (Cardamine heptaphylla)

Montnegre ( VallÚs oriental) 03/08

Cardamine pirinenca (Cardamine pyrenaica)

Setcases (RipollŔs) 05/01

Carlina (Carlina acanthifolia)

Linza (Osca) 07/03

Cervellina (Catananche caerulea)

La Quar (BerguedÓ) 07/04

Bracera (Centaurea aspera)

El Port (Baix Ebre) 05/09

Blauet (Centaurea cyanus)

Pla d'Arenes (La Selva) 07/01

Gratabous (Centaurea scabiosa)

Canejan (Val d'Aran) 07/03

Herba de Santa Margarida (Centaurium erythraea)

Queralbs (RipollŔs) 07/04

Herba de Santa Paula (Centaurium quadrifolium)

Les Pobles (Conca de BarberÓ) 06/08

Andianeta (Centranthus angustifolius)

Montes de Luna (Lleˇ) 07/06

Herba de Sant Jordi (Centranthus ruber)

Montserrat (Bages) 06/04

Falla (Cephalaria leucantha)

Ardenya (Baix EmpordÓ) 07/09

LinÓria de cingle (Chaenorhinum origanifolium)

El Port (Baix Ebre) 05/09

Ull-de-bou segetal (Chrysantemum segetum)

Herrera del Duque (Badajoz) 05/04

Lletuga alpina (Cicerbita alpina)

Gerber (Pallars SobirÓ) 07/00

Estepa blanca (Cistus albidus)

Margalef (Priorat) 04/03

Esteperola (Cistus clusii)

Pla del Burgar (Ribera d'Ebre) 04/04

Estepa crespa (Cistus cripus)

Herrera del Duque (Badajoz) 05/04

Estepa ladanÝfera (Cistus ladanifer)

Herrera del Duque (Badajoz) 04/05

Estepa de muntanya (Cistus laurifolius)

Taradell (Osona) 06/02

Estepa negra (Cistus monspeliensis)

Alberes (Alt EmpordÓ) 05/03

Estepa borrera (Cistus salvifolius)

Alberes (Alt EmpordÓ) 05/03

Vidiella (Clematis flammula)

L'Ardenya (GironŔs) 08/07

Herba bormera (Clematis flammula)

Montseny (VallŔs oriental) 07/12

Vidalba (Clematis vitalba)

Espinelves (Osona) 07/00

Espantallops (Colutea arborescens)

Taradell (Osona) 06/11

Corretjola llanosa (Convolvulus lanuginosus)

Montserrat (Bages) 06/04

Corretjola (Convolvulus x)

Subirats (Alt PenedŔs) 06/04

Sanguinyol (Cornus sanguinea)

Taradell (Osona) 06/02

Roldor (Coriaria mirtifolia)

Taradell (Osona) 04/11

CoronilĚla mÝnima (Coronilla minima)

La Calma (VallŔs Oriental) 05/11

Tisoretes (Corydalis solida)

Matagalls (VallŔs Oriental) 03/08

Avellaner (Corylus avellana)

El Toll (Osona) 07/05

Cornera (Cotoneaster integerrimus)

Montseny (VallŔs Oriental) 07/03

Arš blanc (Crataegus monogyna)

Llaers (RipollŔs) 06/04

Fonoll marÝ (Crithmum maritimum)

Cap de Creus (Alt EmpordÓ) 10/04

Pa de porc (Cyclamen balearicum)

Torrent de Pareis (Mallorca) 04/09

Besneula de fulla blanca (Cynoglossum cheirifolium)

Capellades (Anoia) 04/07

Dafne alpi (Daphne alpina)

Moixerˇ (Cerdanya) 06/11

Flor de pastor (Daphne cneorum)

Tosses (RipollŔs) 06/05

Lloreret (Daphne laureola)

VidrÓ (Osona) 04/11

Tintorell (Daphne mezereum)

Queralbs (RipollŔs) 05/05

Esperˇ (Delphinium bolosii)

┴rtesa de Segre (Noguera) 06/11

Esperˇ muntanyenc (Delphinium elatum ssp. montanum)

Setcases (RipollŔs) 08/10

Esperˇ de sembrat (Delphinium peregrinum)

Capellades (Anoia) 10/04

Clavell de pom (Dianthus barbatus)

Queralbs (RipollŔs) 06/03

Clavell deltoide (Dianthus deltoides)

Vall de Cabanes (Pallars SobirÓ) 07/03

Clavellet (Dianthus hispanicus)

El Port (Baix Ebre) 05/09

Clavell de pastor (Dianthus hyssopifolius)

La Creueta (BerguedÓ) 07/03

Lletimˇ (Dictamnus albus)

L'Ardenya (Baix EmpordÓ) 05/08

Gitam (Dictamnus hispanicus)

El Port (Baix Ebre) 05/09

Didalera blanca (Digitalis dubia)

Sierra de Andujar (JaÚn) 04/11

Didalera groga (Digitalis lutea)

Queralbs (RipollŔs) 07/04

Didalera petita (Digitalis minor ssp. molli)

Cap de Cavalleria (Menorca) 07/12

Manxiuleta (Digitalis obscura)

El Port (Baix Ebre) 05/10

Didalera de flor petita (Digitalis parviflora)

Somiedo (Asturies) 07/06

Didalera roja (Digitalis purpurea)

Basses d'Oules (Val d'Aran) 07/04

Didalera x (Digitalis thapsi)

Herrera del Duque (Badajoz) 05/04

Dor˛nic austrÝac (Doronicum austriacum)

Cap de Rec (Cerdanya) 08/01

DracocŔfal (Dracocephalum austriacum)

Moixerˇ (Cerdanya) 06/11

Dr˛sera de fulla llarga (Drosera longifolia)

Val de Ruda (Val d'Aran) 07/09

Dr˛sera de fulla rodona (Drosera rotundifolia)

Monts d'Aubrac (Aveyron-Franša) 08/07

Drias (Dryas octopetala)

El Pinetˇ (Pallars sobirÓ) 07/08

Card d'erišˇ (Echinops sphaerocephalus)

Bellver (Cerdanya) 09/09

Llengua de bou (Echium boissieri)

Sierra de Las Villas (JaÚn) 04/11

EndrŔssia (Endressia pyrenaica)

Cap de Rec (Cerdanya) 08/01

Cameneri (Epilobium angustifolium)

Cavallers (Alta Ribagorša) 07/03

Epilobi hirsut (Epilobium hirsutum)

Espinelves (Osona) 07/01

Epilobi muntanyenc (Epilobium montanum)

Pardines (RipollŔs) 08/03

Bruc boal (Erica arborea)

Taradell (Osona) 03/03

Bruc vermell (Erica cinerea)

Caldes de Malavella (La Selva) 05/08

Bruc d'aiguamoll (Erica tetralix)

Vall de Mulleres (Val d'Aran) 07/08

ErÝgeron alpÝ (Erigeron alpinus)

Carlit (Cerdanya) 06/04

ErÝgeron glabre (Erigeron glabratus)

Ull de Ter (RipollŔs) 08/06

ErÝgeron uniflor (Erigeron aragonensis)

Fontalba (RipollŔs) 05/03

Erišˇ (Erinacea anthyllis)

Muntanyes de Prades (Baix camp) 05/07

Erinus (Erinus alpinus ssp. hispanicus)

Margalef (Priorat) 05/05

Erinus (Erinus alpinus)

Formigal (Osca) 06/04

Cargola cicutÓria (Erodium cicutarium)

Viladrau (Osona) 04/05

Cargola (Erodium foetidum)

Montserrat (Bages) 06/04

Herba terciana (Erodium foetidum ssp. celtibericum)

El Port (Ribera d'Ebre) 04/11

Panical blau (Eryngium bourgatii)

Fontalba (RipollŔs) 07/03

Panical marÝ (Eryngium maritimum)

Platja de Pals (Baix EmpordÓ) 07/04

ErÝsim nan (Erysimum sylvestre ssp. pyrenaicum)

N˙ria (RipollŔs) 06/09

Lleterassa (Euphorbia dendroides)

Torrent de Pareis (Mallorca) 04/09

Lleteressa vesquera (Euphorbia characias)

Montsant (Priorat) 03/03

EufrÓsia (Euphrasia minima)

Campirme (Pallars SobirÓ) 08/05

EufrÓsia (Euphrasia nemorosa)

Serra d'Ensija (BerguedÓ) 08/06

Evax lusitÓnica (Evax lusitanica)

L'Escala (Alt EmpordÓ) 03/11

Mantell de la Verge Maria(Fagonia cretica)

Torrevieja (Alacant) 02/14

Faig (Fagus sylvatica)

Montseny (Osona ) 06/04

FilipŔndula (Filipendula vulgaris)

Caldes de Malavella (La Selva) 05/08

Maduixera (Fragaria vesca)

Ribereta (Val d'Aran) 07/04

Esteperola (Fumana procumbens)

Vilanova de Sau (Osona) 05/13

FumÓria enfiladissa (Fumaria capreolata)

Delta del Llobregat (Baix Llobregat) 04/05

FumÓria oficinal (Fumaria officinalis)

Capellades (Anoia) 03/02

Espunyidella pirinenca (Galium pyrenaicum)

N˙ria (RipollŔs) 06/09

BÓlec (Genista purgans)

Les Bulloses (Cerdanya) 06/04

Genciana acaule (Gentiana acaulis)

Vall de Catllar (RipollŔs) 05/01

Genciana alpina (Gentiana alpina)

La Molina (Cerdanya) 06/05

Genciana de burser (Gentiana burserii)

Ribereta (Val d'Aran) 07/04

Genciana campestre (Gentiana campestris)

Setut (Cerdanya) 08/01

Genciana ciliada (Gentiana ciliata)

Campelles (RipollŔs) 09/04

Genciana groga (Gentiana lutea)

Collfred (Garrotxa) 07/04

Genciana nival (Gentiana nivalis)

Era Pincela (Val d'Aran) 08/11

Genciana d'aiguamoix (Gentiana pneumonanthe)

Guils (Cerdanya) 08/10

Genciana pirinenca (Gentiana pyrenaica)

La Molina (Cerdanya) 06/05

Pastorella (Gentiana verna)

Milany (RipollŔs) 03/01

Gerani nuˇs (Geranium nodosum)

Llaers (RipollŔs ) 05/04

Gerani de prat (Geranium pratensis)

Queralbs (RipollŔs) 06/02

Herba de Sant Robert (Geranium robertianum)

Queralbs (RipollŔs) 06/02

Gerani sanguini (Geranium sanguineum)

Bruguera (RipollŔs) 05/01

Gerani de bosc (Geranium sylvaticum)

Queralbs (RipollŔs) 06/02

GŔum muntanyenc (Geum montanum)

Campbieil (Alts Pirineus) 06/05

GŔum de ribera (Geum rivale)

L'Estanyet (Cerdanya) 07/03

GŔum selvÓtic (Geum sylvaticum)

Muntanyes de Prades (Baix camp) 05/07

Herba de Sant Benet (Geum urbanum)

Sils (La Selva) 05/08

Cascall marÝ (Glaucium flavum)

La Senia (MontsiÓ) 04/03

Heura de terra (Glechoma hederacea)

Belagua (Navarra) 07/01

Foixarda (Globularia alypum)

Colldejou (Baix Camp) 02/04

Lluqueta de roca (Globularia cordifolia ssp.repens)

Coll de Pal (BerguedÓ) 06/00

Senet de pobre (Globularia vulgaris)

Taradell (Osona) 03/02

Gnafali noruec (Gnaphalium norvegicum)

Setcases (RipollŔs) 08/07